Programma bachelorseminarium algebra, meetkunde en getaltheorie, voorjaar 2008

Plaats. Zaal Sn 401 (behalve 23 en 30 januari, Sn 402).

De presentaties van de onderwerpen, door de docenten en ook door studenten die zelf een onderwerp voorstellen, worden op 23 en 30 januari gegeven, met nog een uitloop naar 6 februari. Het programma loopt van 23 januari tot en met 14 mei, met uitzondering van 5 maart, 26 maart, en 30 april.

23 januari11:15-11:45 H.W. Lenstra, Ordes van oplosbare permutatiegroepen
11:50-12:20 K.P. Hart, Beschrijvende verzamelingenleer
12:30-13:00 S.J. Edixhoven, Basistheorie van algebraÔsche groepen
13:45-14:15 R. de Jong, Schubert calculus
14:20-14:50 K.P. Hart, Partitiestellingen
15:00-15:30 R. de Jong, Gehele punten onder een groepswerking
30 januari13:45-14:15 B. de Smit, Het ABC-vermoeden
14:20-14:50 K.P. Hart, Het probleem van Souslin
15:00-15:45 S. Roobol, Gaussische kromming (eindvoordracht, begeleider R. van der Hout)
6 februari13:45-14:15 J. Rozendaal, Het aantal conjugatieklassen van een eindige groep
14:20-14:50 F. Doray, Lie groups
15:00-15:30 S.J. Edixhoven, CategorieŽn van verzamelingen met een groepsactie
13 februari14:00-14:45 J-H. Evertse, De approximatiestelling van Kronecker
15:00-15:45 A. Perucca, The support problem for the integers
20 februari13:45-14:30 D. Hofheinz, Composition of Cryptographic Systems
14:45-15:30 R.J. Kooman, Spinoren en Clifford-algebra's
27 februari13:45-14:30 Joris Weimar, Classifying covering spaces through the fundamental group
14:45-15:30 L. Taelman, R, C, H en O
12 maart13:45-14:30 Joost Michielsen, Semi-simpliciteit
14:45-15:30 Michiel Kosters, Schubert calculus
15:45-16:30 Ariyan Javanpeykar, De universele overdekking van SO(3)
19 maart13:45-14:30 Pieter Rogaar, Protocollen en compositie
14:45-15:30 Floris Olsthoorn, De Borel hiŽrarchie
15:45-16:15 Bart de Smit, Groepsacties op bomen
2 april13:45-14:30 Oliver Lenz, How the octonions form a division algebra
14:45-15:30 Harm de Vries, Partitiestellingen
15:45-16:30 Eric Siero, Dirac vergelijking, groepsrepresentaties en spinoren
9 april13:45-14:30 Joris Weimar, Een equivalentie van categorieŽn: overdekkingen en G-verzamelingen (eindvoordracht, begeleider S.J. Edixhoven)
16 april13:45-14:30 Michiel Kosters, Schubert calculus en symmetrische polynomen (eindvoordracht, begeleider R. de Jong)
14:45-15:30 Ariyan Javanpeykar, De complexe representaties C[x,y]_d van SL_2(C) (eindvoordracht, begeleider F. Doray)
23 april13:45-14:30 Floris Olsthoorn, Analytische verzamelingen (eindvoordracht, begeleider K.P. Hart)
14:45-15:30 Pieter Rogaar, Sleutels uitwisselen - een praktisch voorbeeld van Universal Composability (eindvoordracht, begeleider D. Hofheinz)
7 mei14:45-15:30 Harm de Vries, Partitiestellingen (eindvoordracht, begeleider K.P. Hart)
15:45-16:30 Joost Michielsen Extraspeciale p-groepen (eindvoordracht, begeleider H. Lenstra)
14 mei13:45-14:30 Sytske van der Sluis, Groepsacties op bomen
14:45-15:30 Oliver Lenz, Why there exist no division algebras over R of odd dimension greater than 1 (eindvoordracht, begeleider L. Taelman)
21 mei13:45-14:30 Eric Siero, Cliffordalgebra's en spinrepresentaties (eindvoordracht, begeleider R.J. Kooman)
14:45-15:30 Jan Rozendaal



Terug naar de website van het seminarium.


Bas Edixhoven <edix@math.leidenuniv.nl>
Last modified: Tue May 20 08:45:22 CEST 2008