Programma bachelorseminarium algebra, meetkunde en getaltheorie, voorjaar 2007

Plaats. Zaal Sn 402.

De presentaties van de onderwerpen, door de docenten en ook door studenten die zelf een onderwerp voorstellen, worden op 24 en 31 januari gegeven, met nog een uitloop naar 7 februari. Vanwege de onderwijsvisitatie is er op 31 januari alleen een middagsessie (dus anders dan in de studiegids vermeld is) Het programma loopt van 24 januari tot en met 23 mei, met uitzondering van 7 maart, 4 april, en 2 mei.

24 januari11:15-11:45 Hendrik Lenstra, Eindige abelse groepen en dualen
11:50-12:20 Hendrik Lenstra, Krull dimensie
12:30-13:00 Jan-Hendrik Evertse, Lineaire recurrente rijen
13:45-14:15 Hendrik Lenstra, Geordende lichamen
14:20-14:50 Hendrik Lenstra Het aantal conjugatieklassen van een eindige groep
15:00-15:30 Martin LŁbke, Vektorbundels (nog te bevestigen)
31 januari13:45-14:15 Matthijs van Duin, Cryptografie met elliptische krommen
14:20-14:50 Maarten Derickx, met een nog te bepalen titel (Unit distance graphs?)
15:00-15:30 Franck Doray, algebraic groups, and distributions (two distinct subjects)
7 februari13:45-14:15 Bas Edixhoven, CategorieŽn van verzamelingen met een groepsactie
14:20-14:50 Bas Edixhoven, Eindige topologische ruimten
15:00-15:30 Robin de Jong, De Zariski-topologie versus de `sterke' topologie
14 februari13:45-14:30 Arno Kret, ABC-tripels over eindige lichamen
14:45-15:30 Jan Schepers, Affiene torische variŽteiten
21 februari13:45-14:30 Relinde Jurrius, Homology groups and Lefschetz's fixed point theorem
14:45-15:30 Johan Bosman, Computation of Galois groups over Q
28 februari13:45-14:30 Corentin Pontreau (Caen), Lehmer's problem and some generalizations
14:45-15:30 Birgit van Dalen, Lenstra's wonderlijke kaartspel
14 maart13:45-14:30 Arno Kret, Tensorproducten: eerste stappen
14:45-15:30 Arjen Stolk, Een probleem over groepen uit het Nieuw Archief
21 maart13:45-14:30 Arno Kret, Tensorproducten: vervolg
14:45-15:30 Maarten Derickx, Unit distance graphs: tussentijds verslag
28 maart13:45-15:30 Marco Streng, Elliptische krommen over C
11 april13:45-14:30 Zlata Tanovic, A surjective Lie group morphism from SU(2) to SO(3)
14:45-15:30 Sander Roobol, Gaussische kromming
18 april13:45-15:30 Peter Bruin, Elliptische krommen vanuit algebraisch perspectief
25 april13:45-14:30 Zlata Tanovic, A surjective Lie group morphism SU(2) --> SO(3), Part 2.
14:45-15:30 Bas Edixhoven, Tensoren in de algebra en in de meetkunde
9 mei13:45-14:30 Oleg Karpenkov, Continued fractions and latice trigonometry
14:45-15:30 Arno Kret (eindvoordracht)
23 mei15:45-16:30 Maarten Derickx, Infinitesimaal Rigide Constructies (eindvoordracht)
16:45-17:30 Matthijs van Duin, Modulaire Functies
6 juni13:45-15:20 Hilko Chang en Thijs Vorselen, Semi-Riemannse meetkunde (eindvoordracht)
15:30-16:15 Matthijs van Duin, De Montgomery Modulaire Functie (eindvoordracht)



Terug naar de website van het seminarium.


Bas Edixhoven <edix@math.leidenuniv.nl>
Last modified: Tue Jun 5 15:08:25 CEST 2007